Views JSON Query (7.x-1.0) - en to nl translation catalogue (15 entries)

en: value
nl: waarde

en: Views
nl: Overzichten

en: Contains
nl: Bevat

en: Does not contain
nl: Bevat niet

en: Is equal to
nl: Is gelijk aan

en: Is not equal to
nl: Is niet gelijk aan

en: empty
nl: leeg

en: contains
nl: bevat

en: Is empty (NULL)
nl: Is leeg (NULL)

en: not empty
nl: niet leeg

en: Length is shorter than
nl: De lengte is korter dan

en: shorter than
nl: korter dan

en: Length is longer than
nl: De lengte is langer dan

en: longer than
nl: langer dan

en: Is not empty (NOT NULL)
nl: Is niet leeg (NOT NULL)
