Views JSON Query (7.x-1.0) - en to oc translation catalogue (15 entries)

en: value
oc: valor

en: Views
oc: Vistas

en: Contains
oc: Conten

en: Does not contain
oc: Conten pas

en: Is equal to
oc: Es egal a

en: Is not equal to
oc: Es pas egal a

en: empty
oc: vide

en: contains
oc: cont=en

en: Is empty (NULL)
oc: Es vide (NULL)

en: not empty
oc: non vide

en: Length is shorter than
oc: La longor es mai pichona que

en: shorter than
oc: mai pichon que

en: Length is longer than
oc: La longor es mai granda que

en: longer than
oc: mai grand que

en: Is not empty (NOT NULL)
oc: Es pas void (NOT NULL)
