Views JSON Query (7.x-1.0) - en to fa translation catalogue (14 entries)

en: Views
fa: نماها

en: Contains
fa: شاملِ

en: Does not contain
fa: شامل این مقدار نیست

en: Is equal to
fa: برابر است با

en: Is not equal to
fa: برابر نیست با

en: empty
fa: خالی

en: contains
fa: شامل

en: !=
fa: =!

en: Is empty (NULL)
fa: خالی است (NULL)

en: not empty
fa: خالی نیست

en: Length is shorter than
fa: طول کمتر است از

en: shorter than
fa: کمتر از

en: Length is longer than
fa: طول بیشتر است از

en: Is not empty (NOT NULL)
fa: مقدار دارد
