Views JSON Query (7.x-1.0) - en to ro translation catalogue (16 entries)

en: value
ro: valoare

en: Views
ro: Vizualizări

en: Contains
ro: Conține

en: Does not contain
ro: Nu conţine

en: Is equal to
ro: Este egal cu

en: Is not equal to
ro: Nu este egal cu

en: empty
ro: gol

en: contains
ro: conţine

en: Is empty (NULL)
ro: Este gol (NULL)

en: not empty
ro: nu este gol

en: !has
ro: !are

en: Length is shorter than
ro: Lungimea este mai scurtă decât

en: shorter than
ro: mai scurt decât

en: Length is longer than
ro: Lungimea este mai lungă decât

en: longer than
ro: mai lung decât

en: Is not empty (NOT NULL)
ro: Nu este gol (NOT NULL)
