Views JSON Query (7.x-1.0) - en to uk translation catalogue (18 entries)

en: value
uk: значення

en: Views
uk: Види

en: Contains
uk: Містить

en: Does not contain
uk: Не містить

en: Is equal to
uk: Є рівним

en: Is not equal to
uk: Не є рівним

en: empty
uk: порожньо

en: contains
uk: містить

en: Is empty (NULL)
uk: Порожнє (NULL)

en: not empty
uk: не порожнє

en: Length is shorter than
uk: Довжина менша ніж

en: shorter than
uk: коротший ніж

en: Length is longer than
uk: Довжина більша ніж

en: longer than
uk: довший ніж

en: Is not empty (NOT NULL)
uk: Не порожнє (NOT NULL)

en: Syntax error
uk: Синтаксична помилка

en: Local file not found.
uk: Локальний файл не знайдено.

en: HTTP response: %error. URI: %uri
uk: HTTP-відповідь: %error. URI: %uri
