Views JSON Query (7.x-1.0) - en to az translation catalogue (13 entries)

en: Views
az: Görünüşlər

en: Contains
az: Tərkibində

en: Does not contain
az: Tərkibində yoxdur

en: Is equal to
az: Bərabərdir

en: Is not equal to
az: Bərabər deyil

en: empty
az: boş

en: contains
az: ehtiva edir

en: Is empty (NULL)
az: Boşdur (NULL)

en: not empty
az: boş deyil

en: Length is shorter than
az: Uzunluğu daha qısadır

en: shorter than
az: -dən qısadır

en: Length is longer than
az: Uzunluğu daha uzundur

en: longer than
az: -dən uzun
