Views JSON Query (7.x-1.0) - en to id translation catalogue (15 entries)

en: value
id: nilai

en: Views
id: View

en: Contains
id: Mengandung

en: Does not contain
id: Tidak mengandung

en: Is equal to
id: Sama dengan

en: Is not equal to
id: Tidak sama dengan

en: empty
id: kosong

en: contains
id: mengandung

en: Is empty (NULL)
id: adalah kosong (NULL)

en: not empty
id: tidak kosong

en: Length is shorter than
id: Panjangnya lebih pendek dari

en: shorter than
id: lebih pendek dari

en: Length is longer than
id: Panjangnya lebih panjang dari

en: longer than
id: lebih panjang dari

en: Is not empty (NOT NULL)
id: tidak kosong (Not Null)
