Views JSON Query (7.x-1.0) - en to lv translation catalogue (15 entries)

en: value
lv: vērtība

en: Views
lv: Skati

en: Contains
lv: Satur

en: Does not contain
lv: Nesatur

en: Is equal to
lv: Ir vienāds ar

en: Is not equal to
lv: Nav vienāds ar

en: empty
lv: tukšs

en: contains
lv: satur

en: Is empty (NULL)
lv: Tukšs (NULL)

en: not empty
lv: nav tukšs

en: Length is shorter than
lv: Garums ir mazāks kā

en: shorter than
lv: īsāks kā

en: Length is longer than
lv: Garums ir lielāks par

en: longer than
lv: garāks kā

en: Is not empty (NOT NULL)
lv: Nav tukšs (NAV NULL)
