Views JSON Query (7.x-1.0) - en to pt translation catalogue (14 entries)

en: value
pt: valor

en: Contains
pt: Contém

en: Does not contain
pt: Não contém

en: Is equal to
pt: É igual a

en: Is not equal to
pt: Não é igual a

en: empty
pt: vazio

en: contains
pt: contém

en: Is empty (NULL)
pt: Está vazio (NULO)

en: not empty
pt: não vazio

en: Length is shorter than
pt: Comprimento é menor que

en: shorter than
pt: menor que

en: Length is longer than
pt: Comprimento é maior que

en: longer than
pt: maior que

en: Is not empty (NOT NULL)
pt: Não é vazio (NÃO NULO)
