Views JSON Query (7.x-1.0) - en to ru translation catalogue (17 entries)

en: value
ru: значение

en: Views
ru: Представление

en: Contains
ru: Содержит

en: Does not contain
ru: Не содержит

en: Is equal to
ru: Равно

en: Is not equal to
ru: Не равно

en: empty
ru: пусто

en: contains
ru: содержит

en: Is empty (NULL)
ru: Пустое (NULL)

en: not empty
ru: не пусто

en: Length is shorter than
ru: Длина короче, чем

en: shorter than
ru: короче, чем

en: Length is longer than
ru: Длина которого более

en: longer than
ru: больше чем

en: Is not empty (NOT NULL)
ru: Не пустое (NOT NULL)

en: Local file not found.
ru: Локальный файл не найден.

en: HTTP response: %error. URI: %uri
ru: HTTP ответ: %error. URI: %uri
