Views JSON Query (7.x-1.0) - en to sk translation catalogue (15 entries)

en: value
sk: hodnota

en: Views
sk: Zobrazenia

en: Contains
sk: Obsahuje

en: Does not contain
sk: Neobsahuje

en: Is equal to
sk: Je zhodné s

en: Is not equal to
sk: Nie je zhodné s

en: empty
sk: prázdne

en: contains
sk: obsahuje

en: Is empty (NULL)
sk: Je prázdne (NULL)

en: not empty
sk: nie je prázdne

en: Length is shorter than
sk: Dĺžka je kratšia ako

en: shorter than
sk: kratšie ako

en: Length is longer than
sk: Dĺžka je väčšia ako

en: longer than
sk: dlhšie ako

en: Is not empty (NOT NULL)
sk: Nie je prázdne (NOT NULL)
