Views JSON Query (7.x-1.0) - en to sv translation catalogue (15 entries)

en: value
sv: värde

en: Views
sv: Vyer

en: Contains
sv: Innehåller

en: Does not contain
sv: Innehåller inte

en: Is equal to
sv: Är lika med

en: Is not equal to
sv: Är inte lika med

en: empty
sv: tom

en: contains
sv: innehåller

en: Is empty (NULL)
sv: Är tom (INNEHÅLLSLÖS)

en: not empty
sv: inte tom

en: Length is shorter than
sv: Längden är kortare än

en: shorter than
sv: kortare än

en: Length is longer than
sv: Längden är längre än

en: longer than
sv: längre än

en: Is not empty (NOT NULL)
sv: Är inte tom (INTE INNEHÅLLSLÖST)
