Views JSON Query (7.x-1.0) - en to th translation catalogue (15 entries)

en: value
th: ค่า

en: Views
th: ดู

en: Contains
th: ประกอบด้วย

en: Does not contain
th: ไม่ประกอบด้วย

en: Is equal to
th: เท่ากับ

en: Is not equal to
th: ไม่เท่ากับ

en: empty
th: ว่างเปล่า

en: contains
th: ประกอบด้วย

en: Is empty (NULL)
th: ว่างเปล่า ( null )

en: not empty
th: ไม่ว่างเปล่า

en: Length is shorter than
th: ความยาวจะสั้นกว่า

en: shorter than
th: สั้นกว่า

en: Length is longer than
th: ความยาวไม่เกิน

en: longer than
th: ยาวกว่า

en: Is not empty (NOT NULL)
th: ไม่ว่างเปล่า (ไม่ NULL)
