Views JSON Query (7.x-1.0) - en to tr translation catalogue (15 entries)

en: value
tr: değer

en: Views
tr: Görünümler

en: Contains
tr: İçerir

en: Does not contain
tr: İçermeyen

en: Is equal to
tr: eşittir

en: Is not equal to
tr: Eşit değildir

en: empty
tr: boş

en: contains
tr: içeriyor

en: Is empty (NULL)
tr: Boştur (NULL)

en: not empty
tr: boş değil

en: Length is shorter than
tr: Uzunluğu bundan kısa olan

en: shorter than
tr: daha kısa

en: Length is longer than
tr: Uzunluğu bundan uzun olan

en: longer than
tr: Büyüktür

en: Is not empty (NOT NULL)
tr: Boş değildir (NOT NULL)
