Views link area (7.x-1.1) - en to tr translation catalogue (14 entries)

en: None
tr: Hiçbiri

en: Link
tr: Bağlantı

en: Link target
tr: Bağlantı hedefi

en: Views
tr: Görünümler

en: Fields
tr: Alanlar

en: Attributes
tr: Nitelikler

en: Link text
tr: Bağlantı metni

en: Arguments
tr: Değişkenler

en: Replacement patterns
tr: Değiştirme şablonları

en: Link path
tr: Bağlantı yolu

en: <p>You must add some additional fields to this display before using this field. These fields may be marked as <em>Exclude from display</em> if you prefer. Note that due to rendering order, you cannot use fields that come after this field; if you need a field not listed here, rearrange your fields.</p>
tr: <p> Bu alanı kullanmadan önce bu ekrana bazı ek alanlar eklemelisiniz. Tercih ederseniz, bu alanlar <em> Görüntüden çıkar </em> olarak işaretlenebilir. Oluşturma sırası nedeniyle, bu alandan sonra gelen alanları kullanamayacağınızı unutmayın; burada listelenmeyen bir alana ihtiyacınız varsa, alanlarınızı yeniden düzenleyin. </p>

en: @argument title
tr: @argument başlığı

en: @argument input
tr: @argument girdisi

en: Use replacement tokens from the first row
tr: İlk satırdaki değiştirme belirteçlerini kullan
