Views link area (7.x-1.1) - en to uk translation catalogue (17 entries)

en: None
uk: Немає

en: Link
uk: Посилання

en: Link target
uk: Ціль посилання

en: Views
uk: Види

en: Fields
uk: Поля

en: Attributes
uk: Атрибути

en: Link text
uk: Текст посилання

en: Arguments
uk: Аргументи

en: Replacement patterns
uk: Шаблони заміни

en: Link title
uk: Заголовок посилання

en: Link path
uk: Шлях посилання

en: <p>You must add some additional fields to this display before using this field. These fields may be marked as <em>Exclude from display</em> if you prefer. Note that due to rendering order, you cannot use fields that come after this field; if you need a field not listed here, rearrange your fields.</p>
uk: <p>Перш ніж використовувати це поле потрібно додати в це відображення додаткові поля. Ці поля за потреби можуть мати позначку <em>Вилучити з відображення</em>. Зверніть увагу, що через порядок створення неможливо використовувати поля, що йдуть після цього поля; якщо є потреба в полі, якого тут не перелічено, переставте поля.</p>

en: @argument title
uk: @argument заголовок

en: @argument input
uk: @argument введення

en: Use replacement tokens from the first row
uk: Використати замінники з першого рядка

en: New window (_blank)
uk: Нове вікно (_blank)

en: The following tokens are available. If you would like to have the characters '[' and ']' please use the html entity codes '%5B' or '%5D' or they will get replaced with empty space.
uk: Доступні такі замінники. Якщо ви бажаєте використовувати символи "[" та "]" використовуйте html-коди "%5B" або "%5D" інакше вони будуть зникнуть.
