Views Maintenance (7.x-1.0) - en to bo translation catalogue (26 entries)

en: enabled
bo: ནུས་ཡོད་བསྒྱུར་ཚར་བ

en: Status
bo: གནས་སྟངས

en: Delete
bo: བསུབ་པ

en: Type
bo: རིགས

en: Actions
bo: བྱ་འགུལ

en: disabled
bo: ནུས་མེད་བཟོས་འདུག

en: Description
bo: གསལ་བཤད

en: Enable
bo: ནུས་ཡོད་བཟོ་བ

en: Disable
bo: ནུས་མེད་དུ་སྒྱུར

en: Edit
bo: བཟོ་བཅོས

en: Block settings
bo: ལྷུ་ལག་གི་སྒྲིག་འགོད

en: Name
bo: མིང

en: Export
bo: ཕྱིར་འདྲེན

en: Default
bo: སྔར་ཡོད

en: Views
bo: མཐོང་རིས

en: Block
bo: ལྷུ་ལག

en: Overridden
bo: བརྗེས་ཚར་བ

en: Normal
bo: སྤྱིར་བཏང

en: Revert
bo: ཕྱིར་སློག

en: Storage
bo: གསོག་འཇོག

en: Menu items
bo: གདམ་བྱང་ཚན་པ།

en: Broken
bo: གཏོར་ཟིན་པ

en: View name
bo: མཐོང་རིས་ཀྱི་མིང

en: View description
bo: མཐོང་རིས་ཞིབ་བརྗོད

en: @type handler @table.@field is not available.
bo: @type་སྒྲིག་བྱེད་@table.@field་གནས་མེད།

en: In code
bo: སྒྲིག་ཡིག་དུ་
