Views Maintenance (7.x-1.0) - en to hi translation catalogue (21 entries)

en: enabled
hi: सक्रिय

en: Status
hi: अवस्था

en: Delete
hi: मिटायें

en: Type
hi: प्रकार

en: Actions
hi: क्रियाएँ

en: disabled
hi: अक्षम

en: Description
hi: उल्लेख

en: Enable
hi: सक्रीय करें

en: Disable
hi: असक्रीय करें

en: Edit
hi: संपादित करें

en: Block settings
hi: ब्लॉक सेटिंग

en: Name
hi: नाम

en: Export
hi: निर्यात करें।

en: Default
hi: डीफॉल्ट

en: Views
hi: द्रश्य

en: Block
hi: ब्लॉक

en: Database
hi: डेटाबेस

en: Normal
hi: सामान्य

en: OK
hi: ठीक है

en: Revert
hi: वापिस लाएँ

en: View name
hi: द्रश्य नाम
