Views Maintenance (7.x-1.0) - en to id translation catalogue (20 entries)

en: enabled
id: hidup

en: Delete
id: Hapus

en: Type
id: Jenis

en: Actions
id: Tindakan-tindakan

en: disabled
id: nonaktifkan

en: Description
id: Deskripsi

en: Enable
id: Aktifkan

en: Disable
id: Non-fungsikan

en: Edit
id: Sunting

en: Block settings
id: Pengaturan blok

en: Name
id: Nama

en: Export
id: Ekspor

en: Default
id: Bawaan

en: Views
id: View

en: Block
id: Blok

en: Overridden
id: Ditimpa

en: Revert
id: Kembali

en: Broken
id: Rusak

en: View name
id: Nama View

en: View description
id: Tampilkan deskripsi
