Views Maintenance (7.x-1.0) - en to it translation catalogue (27 entries)

en: enabled
it: attivato

en: Status
it: Stato

en: Delete
it: Elimina

en: Type
it: Tipo

en: Actions
it: Azioni

en: disabled
it: disattivato

en: Description
it: Descrizione

en: Enable
it: Abilita

en: Disable
it: Disattiva

en: Edit
it: Modifica

en: Block settings
it: Impostazioni del blocco

en: Name
it: Nome

en: Export
it: Esporta

en: Default
it: Predefinito

en: Views
it: Viste

en: Block
it: Blocco

en: Overridden
it: Variato manualmente

en: Normal
it: Normale

en: Revert
it: Ripristina

en: Storage
it: Archiviazione

en: Menu items
it: Elementi di menu

en: Maintenance
it: Manutenzione

en: Broken
it: Corrotto

en: View name
it: Nome della vista

en: View description
it: Descrizione vista

en: @type handler @table.@field is not available.
it: Il gestore di @type @table.@field non è disponibile.

en: In code
it: Da codice
