Views Maintenance (7.x-1.0) - en to pt translation catalogue (23 entries)

en: enabled
pt: ativo

en: Status
pt: Estado

en: Delete
pt: Eliminar

en: Type
pt: Tipo

en: Actions
pt: Ações

en: disabled
pt: inativo

en: Description
pt: Descrição

en: Enable
pt: Ativar

en: Disable
pt: Desativar

en: Edit
pt: Editar

en: Block settings
pt: Definições do bloco

en: Name
pt: Nome

en: Export
pt: Exportar

en: Default
pt: Predefinido

en: Views
pt: Visualizações

en: Block
pt: Bloco

en: Database
pt: Base de dados

en: Overridden
pt: Substituído

en: Revert
pt: Reverter

en: Storage
pt: Armazenamento

en: Broken
pt: Danificado

en: View name
pt: Nome da visualização

en: View description
pt: Descrição da vista
