Views Maintenance (7.x-1.0) - en to uk translation catalogue (32 entries)

en: enabled
uk: увімкнено

en: Status
uk: Стан

en: Delete
uk: Видалити

en: Type
uk: Тип

en: Actions
uk: Дії

en: disabled
uk: вимкнено

en: Description
uk: Опис

en: Enable
uk: Увімкнути

en: Disable
uk: Вимкнути

en: Edit
uk: Редагувати

en: Block settings
uk: Налаштування блоку

en: Name
uk: Назва (ім'я)

en: Export
uk: Експортувати

en: Default
uk: Базово

en: Views
uk: Види

en: Block
uk: Блок

en: Database
uk: База даних

en: Overridden
uk: Перевизначено

en: Normal
uk: Звичайне

en: OK
uk: Гаразд

en: Revert
uk: Відновити

en: Storage
uk: Сховище

en: Edit page
uk: Редагувати сторінку

en: Menu items
uk: Пункти меню

en: Maintenance
uk: Обслуговування

en: Broken
uk: Пошкоджено

en: View name
uk: Назва виду

en: View description
uk: Опис виду

en: @type handler @table.@field is not available.
uk: Обробник @type для @table.@field не доступний.

en: In code
uk: У коді

en: Unused
uk: Невикористано

en: Edit mini panel
uk: Редагувати міні-панель
