Views Maintenance (7.x-1.1) - en to fa translation catalogue (25 entries)

en: enabled
fa: فعال

en: Status
fa: وضعیت

en: Delete
fa: حذف

en: Type
fa: نوع

en: Actions
fa: عملکردها

en: disabled
fa: غیرفعال

en: Description
fa: شرح

en: Enable
fa: فعال

en: Disable
fa: غیرفعال

en: Edit
fa: ویرایش

en: Block settings
fa: تنظیمات بلوک

en: Name
fa: نام

en: Export
fa: استخراج

en: Default
fa: پیش‌فرض

en: Views
fa: نماها

en: Block
fa: بلوک

en: Database
fa: پایگاه داده

en: Overridden
fa: رونویسی

en: Normal
fa: عادی

en: OK
fa: موافقت

en: Revert
fa: بازگشت

en: Storage
fa: ذخیره سازی

en: Maintenance
fa: تعمیر و نگهداری

en: View name
fa: نام نما

en: View description
fa: شرح نما
