Views Maintenance (7.x-1.1) - en to ja translation catalogue (27 entries)

en: enabled
ja: 有効

en: Status
ja: 状態

en: Delete
ja: 削除

en: Type
ja: タイプ

en: Actions
ja: アクション

en: disabled
ja: 無効

en: Description
ja: 説明

en: Enable
ja: 有効

en: Disable
ja: 無効

en: Edit
ja: 編集

en: Block settings
ja: ブロックの設定

en: Name
ja: 名前

en: Export
ja: エクスポート

en: Default
ja: デフォルト

en: Views
ja: ビュー

en: Block
ja: ブロック

en: Database
ja: データベース

en: Overridden
ja: オーバーライド

en: Normal
ja: ノーマル

en: Revert
ja: 戻す

en: Storage
ja: ストレージ

en: Maintenance
ja: メンテナンス

en: Broken
ja: 壊れている

en: View name
ja: ビューの名前

en: View description
ja: ビューの説明

en: @type handler @table.@field is not available.
ja: @type のハンドラー @table.@field は利用できません。

en: In code
ja: コード内
