Views Maintenance (7.x-1.1) - en to kn translation catalogue (22 entries)

en: enabled
kn: ಸಕ್ರಿಯಗೊಂಡಿದೆ

en: Status
kn: ಸ್ಥಿತಿ

en: Delete
kn: ಅಳಿಸಿ ಹಾಕು

en: Type
kn: ಶೈಲಿ

en: Actions
kn: ಕಾರ್ಯಗಳು

en: disabled
kn: ಅಶಕ್ತಗೊಳಿಸು

en: Description
kn: ವರ್ಣನೆ

en: Enable
kn: ಶಕ್ತಗೊಳಿಸು

en: Disable
kn: ಅಶಕ್ತಗೊಳಿಸು

en: Edit
kn: ಸಂಸ್ಕರಿಸು

en: Name
kn: ಹೆಸರು

en: Export
kn: ರಫ್ತುಮಾಡು

en: Default
kn: ಡೀಫಾಲ್ಟ್‍

en: Views
kn: ನೋಟಗಳು

en: Block
kn: ಖಂಡ

en: Database
kn: ದತ್ತಸಂಚಯ

en: Normal
kn: ಸಾಮಾನ್ಯ

en: OK
kn: ಸರಿ

en: Revert
kn: ಮರಳಿಸು

en: Storage
kn: ಶೇಖರಣೆ

en: Broken
kn: ತುಂಡಾದ

en: Unused
kn: ಬಳಸದೇ ಉಳಿದ
