Views Maintenance (7.x-1.1) - en to ku translation catalogue (17 entries)

en: enabled
ku: چالاکە

en: Status
ku: ڕەوش

en: Delete
ku: سڕینه‌وه‌

en: Type
ku: جۆر

en: Actions
ku: کردارەکان

en: disabled
ku: کوژاوەتەوە

en: Description
ku: دەربارە

en: Enable
ku: چالاککردن

en: Disable
ku: کوژاوە

en: Edit
ku: دەسکاریکردن

en: Name
ku: ناو

en: Export
ku: هه‌ناردن

en: Default
ku: بنه‌ڕه‌ت

en: Block
ku: بلۆک

en: Overridden
ku: پشتگوێ خراوە

en: OK
ku: باشە

en: Revert
ku: بیگەڕێنەوە سەر باری سەرەتایی
