Views Maintenance (7.x-1.1) - en to fr translation catalogue (24 entries)

en: enabled
fr: activé

en: Status
fr: État

en: Delete
fr: Supprimer

en: disabled
fr: désactivé

en: Enable
fr: Activer

en: Disable
fr: Désactiver

en: Edit
fr: Modifier

en: Block settings
fr: Paramètres du bloc

en: Name
fr: Nom

en: Export
fr: Exporter

en: Default
fr: Par défaut

en: Views
fr: Vues

en: Block
fr: Bloc

en: Database
fr: Base de données

en: Overridden
fr: Supplanté

en: Revert
fr: Rétablir

en: Storage
fr: Stockage

en: Edit page
fr: Modifier la page

en: Menu items
fr: Eléments de menu

en: Broken
fr: Brisé

en: View name
fr: Nom de la vue

en: View description
fr: Description de la vue

en: @type handler @table.@field is not available.
fr: Le handler de type @type @table.@field n'est pas disponible.

en: In code
fr: Dans le code
