Views Maintenance (7.x-1.0) - en to pt translation catalogue (26 entries)

en: enabled
pt: ativado

en: Delete
pt: Apagar

en: Type
pt: Tipo

en: Actions
pt: Ações

en: disabled
pt: desativado

en: Description
pt: Descrição

en: Enable
pt: Habilitar

en: Disable
pt: Desabilitar

en: Edit
pt: Editar

en: Block settings
pt: Configurações do bloco

en: Name
pt: Nome

en: Export
pt: Exportar

en: Default
pt: Padrão

en: Block
pt: Bloco

en: Database
pt: Banco de dados

en: Overridden
pt: Sobrescrito

en: Revert
pt: Reverter

en: Storage
pt: Armazenamento

en: Edit page
pt: Editar página

en: Menu items
pt: Itens de menu

en: Maintenance
pt: Manutenção

en: Broken
pt: Com problemas

en: View name
pt: Nome da view

en: View description
pt: Descrição da view

en: @type handler @table.@field is not available.
pt: O handler @type para @table.@field não está disponível.

en: In code
pt: em código
