Views Matrix (7.x-1.0) - en to it translation catalogue (11 entries)

en: Field
it: Campo

en: Views
it: Viste

en: CSS class
it: Classe CSS

en: Ascending
it: Crescente

en: Descending
it: Decrescente

en: Sort by
it: Ordina per

en: sort by @s
it: ordina per @s

en: Sort direction
it: Direzione ordinamento

en: Enable Drupal style "sticky" table headers (Javascript)
it: Attiva lo stile di Drupal intestazioni tabelle "fisse in cima" (Javascript)

en: You may use token substitutions from the rewriting section in this class.
it: Si possono usare i token per le sostituzioni presi dalla sezione riscrittura in questa classe.

en: Hide empty columns
it: Nascondi colonne vuote
