Views Matrix (7.x-1.0) - en to ro translation catalogue (11 entries)

en: Field
ro: Câmp

en: Views
ro: Vizualizări

en: CSS class
ro: Clasă CSS

en: Ascending
ro: Crescător

en: Descending
ro: Descrescător

en: Sort by
ro: Sortare după

en: sort by @s
ro: sortare @s

en: Sort direction
ro: Direcție de sortare

en: Enable Drupal style "sticky" table headers (Javascript)
ro: Activare stil Drupal "lipicios" pentru antete tabel (Javascript)

en: You may use token substitutions from the rewriting section in this class.
ro: În această clasă puteți folosi substituții de token-uri din secțiunea de rescriere.

en: Hide empty columns
ro: Ascunde coloanele goale
