Views Matrix (7.x-1.0) - en to ru translation catalogue (11 entries)

en: Field
ru: Поле

en: Views
ru: Представление

en: CSS class
ru: CSS-класс

en: Ascending
ru: По возрастанию

en: Descending
ru: По убыванию

en: Sort by
ru: Сортировать по

en: sort by @s
ru: сортировать по @s

en: Sort direction
ru: Направление сортировки

en: Enable Drupal style "sticky" table headers (Javascript)
ru: Включить "липкие" заголовки таблицы (JavaScript)

en: You may use token substitutions from the rewriting section in this class.
ru: Вы можете использовать шаблоны подстановки из раздела перезаписи в этом классе.

en: Hide empty columns
ru: Скрыть пустые столбцы
