Views Matrix (7.x-1.0) - en to tr translation catalogue (11 entries)

en: Field
tr: Alan

en: Views
tr: Görünümler

en: CSS class
tr: CSS sınıfı

en: Ascending
tr: Artan

en: Descending
tr: Azalan

en: Sort by
tr: Sıralama anahtarı

en: sort by @s
tr: @s ile sırala

en: Sort direction
tr: Sıralama yönü

en: Enable Drupal style "sticky" table headers (Javascript)
tr: Drupal tarzı "yapışkan" (sticky)  tablo başlıklarına (JavaScript) izin ver

en: You may use token substitutions from the rewriting section in this class.
tr: Bu sınıftaki yeniden yazma bölümünde bulunan belirteç yerine koyma değerlerini kullanabilirsiniz.

en: Hide empty columns
tr: Boş sütunları gizle
