Views Matrix (7.x-1.0) - en to da translation catalogue (10 entries)

en: Field
da: Felt

en: CSS class
da: CSS klasse

en: Ascending
da: Stigende

en: Descending
da: Faldende

en: Sort by
da: Sortér efter

en: sort by @s
da: sorter efter @s

en: Sort direction
da: Sorteringsretning

en: Enable Drupal style "sticky" table headers (Javascript)
da: Aktivér Drupal's "klæbrige" tabeloverskrifter (Javascript)

en: You may use token substitutions from the rewriting section in this class.
da: Du kan bruge tokens fra rewriting-sektionen i denne klasse.

en: Hide empty columns
da: Skjul tomme kolonner
