Views Matrix (7.x-1.0) - en to fr translation catalogue (11 entries)

en: Field
fr: Champ

en: Views
fr: Vues

en: CSS class
fr: Classe CSS

en: Ascending
fr: Ascendant

en: Descending
fr: Descendant

en: Sort by
fr: Trier par

en: sort by @s
fr: trier par @s

en: Sort direction
fr: Sens du tri

en: Enable Drupal style "sticky" table headers (Javascript)
fr: Activer les entêtes de tableau "collants" de Drupal (JavaScript)

en: You may use token substitutions from the rewriting section in this class.
fr: Vous pouvez utiliser les substitutions de jetons (<em>tokens</em>) de la section "Réécrire la sortie" dans cette classe.

en: Hide empty columns
fr: Masquer les colonnes vides
