Views Matrix (7.x-1.0) - en to hy translation catalogue (6 entries)

en: Field
hy: Դաշտ

en: Ascending
hy: Ըստ աճման

en: Descending
hy: Ըստ նվազման

en: Sort by
hy: Դասակարգել ըստ

en: sort by @s
hy: դասավորել ըստ @s-ի

en: Sort direction
hy: Դասակարգման ուղղությունը
