Views Matrix (7.x-1.0) - en to id translation catalogue (11 entries)

en: Field
id: Bidang

en: Views
id: View

en: CSS class
id: Kelas CSS

en: Ascending
id: Menaik

en: Descending
id: Menurun

en: Sort by
id: Sortir dengan

en: sort by @s
id: urutkan berdasarkan @s

en: Sort direction
id: Arah sortir

en: Enable Drupal style "sticky" table headers (Javascript)
id: Aktifkan header tabel model Drupal "sticky" (Javascript)

en: You may use token substitutions from the rewriting section in this class.
id: Anda dapat menggunakan substitusi token dari bagian penulisan ulang di class ini.

en: Hide empty columns
id: Menyembunyikan kolom kosong
