Views Matrix (7.x-1.0) - en to ja translation catalogue (11 entries)

en: Field
ja: フィールド

en: Views
ja: ビュー

en: CSS class
ja: CSSクラス

en: Ascending
ja: 昇順

en: Descending
ja: 降順

en: Sort by
ja: 並び替え基準

en: sort by @s
ja: @s で並び替え

en: Sort direction
ja: 並べ替えの向き

en: Enable Drupal style "sticky" table headers (Javascript)
ja: Drupalスタイルの「固定」テーブルヘッダーを有効化 (Javascript)

en: You may use token substitutions from the rewriting section in this class.
ja: 書き換え欄のトークン置換をこのクラスに使用可能です。

en: Hide empty columns
ja: 空のカラムを非表示
