Views Matrix (7.x-1.0) - en to nl translation catalogue (11 entries)

en: Field
nl: Veld

en: Views
nl: Overzichten

en: CSS class
nl: CSS-klassen

en: Ascending
nl: Oplopend

en: Descending
nl: Aflopend

en: Sort by
nl: Sorteren op

en: sort by @s
nl: op @s sorteren

en: Sort direction
nl: Sorteerrichting

en: Enable Drupal style "sticky" table headers (Javascript)
nl: Activeer tabel-koppen die blijven staan, Drupal-stijl (javascript)

en: You may use token substitutions from the rewriting section in this class.
nl: Voor deze klasse mag u tokens gebruiken uit de rubriek 'Resultaten herschrijven'.

en: Hide empty columns
nl: Lege kolommen verbergen
