Views Matrix (7.x-1.0) - en to oc translation catalogue (9 entries)

en: Field
oc: Camp

en: Views
oc: Vistas

en: CSS class
oc: Classa CSS

en: Ascending
oc: Ascendent

en: Descending
oc: Descendent

en: Sort by
oc: Triar per

en: sort by @s
oc: trier per @s

en: Enable Drupal style "sticky" table headers (Javascript)
oc: Activar las entèstas de tablèu "collants" de Drupal (JavaScript)

en: You may use token substitutions from the rewriting section in this class.
oc: Podètz utilizar las substitucions de getons (<em>tokens</em>) de la seccion "Reescriure la sortida" dins aquesta classa.
