Views Matrix (7.x-1.0) - en to pl translation catalogue (11 entries)

en: Field
pl: Pole

en: Views
pl: Widoki

en: CSS class
pl: Klasa CSS

en: Ascending
pl: Rosnąco

en: Descending
pl: Malejąco

en: Sort by
pl: Sortuj po

en: sort by @s
pl: sortuj według @s

en: Sort direction
pl: Kierunek sortowania

en: Enable Drupal style "sticky" table headers (Javascript)
pl: "Przyklejone" nagłówki kolumn (JavaScript)

en: You may use token substitutions from the rewriting section in this class.
pl: W tej klasie możesz używać wzorców podstawiania z sekcji modyfikującej wartość wyjściową pola.

en: Hide empty columns
pl: Ukryj puste kolumny
