Views Matrix (7.x-1.0) - en to pt translation catalogue (10 entries)

en: Field
pt: Campo

en: CSS class
pt: Classe CSS

en: Ascending
pt: Crescente

en: Descending
pt: Decrescente

en: Sort by
pt: Ordenar por

en: sort by @s
pt: ordenar por @s

en: Sort direction
pt: Sentido da ordenação

en: Enable Drupal style "sticky" table headers (Javascript)
pt: Habilitar cabeçalhos de tabela "fixos" ao estilo do Drupal (com Javascript)

en: You may use token substitutions from the rewriting section in this class.
pt: Você pode usar substituições de tokens da seção de reescrita nesta classe.

en: Hide empty columns
pt: Ocultar colunas vazias
