Views Material Design Lite (7.x-1.0) - en to hi translation catalogue (8 entries)

en: Title
hi: शीर्षक

en: Image
hi: चित्र

en: Views
hi: द्रश्य

en: Number of columns
hi: स्तंभों की संख्या

en: Horizontal
hi: क्षैतिज

en: Vertical
hi: ऊर्ध्वाधर

en: Alignment
hi: संरेखण

en: <None>
hi: <कोई नहीं>
