Views Natural Sort (7.x-2.8) - en to fr translation catalogue (20 entries)

en: None
fr: Aucun(e)

en: Field
fr: Champ

en: Views
fr: Vues

en: Save Settings
fr: Enregistrer les paramètres

en: Separator
fr: Séparateur

en: Sortable
fr: Classable

en: Align
fr: Aligner

en: or
fr: ou

en: Default order
fr: Ordre par défaut

en: 1 entry | @count entries
fr[0]: 1 message
fr[1]: @count messages

en: Column
fr: Colonne

en: Default sort
fr: Tri par défaut

en: and
fr: et

en: of
fr: sur

en: Sort descending
fr: Trier par ordre décroissant

en: Sort ascending
fr: Trier par ordre croissant

en: Entity Type
fr: Type d'entité

en: Exposed
fr: Exposé

en: Entity id
fr: Id de l'entité

en: Hide empty column
fr: Cacher les colonnes vides
