Views Natural Sort (7.x-2.8) - en to hi translation catalogue (11 entries)

en: None
hi: कोई नहीं

en: Field
hi: क्षेत्र

en: Views
hi: द्रश्य

en: Separator
hi: पृथक्कारक

en: Sortable
hi: क्रमित करने योग्य

en: Align
hi: पंक्तिबद्ध

en: or
hi: अथवा

en: Default order
hi: तयशुदा क्रम

en: and
hi: और

en: asc
hi: आरोही

en: desc
hi: अवरोही
