Views Natural Sort (7.x-2.8) - en to hu translation catalogue (22 entries)

en: None
hu: Nincs

en: Field
hu: Mező

en: Views
hu: Nézetek

en: Save Settings
hu: Beállítások mentése

en: Separator
hu: Elválasztó

en: Sortable
hu: Rendezhető

en: Align
hu: Igazítás

en: or
hu: vagy

en: Default order
hu: Alapértelmezés szerinti sorrend

en: 1 entry | @count entries
hu[0]: 1 bejegyzés
hu[1]: @count bejegyzés

en: Column
hu: Oszlop

en: Default sort
hu: Alapértelmezés szerinti rendezés

en: and
hu: és

en: of
hu: /

en: asc
hu: növekvő

en: desc
hu: csökkenő

en: Sort descending
hu: Csökkenő rendezés

en: Sort ascending
hu: Növekvő rendezés

en: Entity Type
hu: Entitástípus

en: Exposed
hu: Felfedett

en: Entity id
hu: Entitásazonosító

en: Hide empty column
hu: Üres oszlop elrejtése
