Views Natural Sort (7.x-2.8) - en to fa translation catalogue (16 entries)

en: None
fa: هیچ

en: Field
fa: فیلد

en: Views
fa: نماها

en: Separator
fa: جداکننده

en: Sortable
fa: قابل مرتب‌سازی

en: Align
fa: تراز

en: or
fa: یا

en: Default order
fa: ترتیب پیش‌فرض

en: Column
fa: ستون

en: Default sort
fa: مرتب‌سازی پیش‌فرض

en: and
fa: و

en: asc
fa: صعودی

en: desc
fa: نزولی

en: Sort descending
fa: مرتب‌سازی نزولی

en: Sort ascending
fa: مرتب‌سازی صعودی

en: Entity id
fa: شناسه عنصر
