Views Natural Sort (7.x-2.8) - en to id translation catalogue (16 entries)

en: None
id: Tiada

en: Field
id: Bidang

en: Views
id: View

en: Separator
id: Pemisah

en: Sortable
id: Dapat disortir

en: Align
id: Ratakan

en: or
id: atau

en: Default order
id: Urutan standar

en: Column
id: Kolom

en: Default sort
id: Urutan baku

en: and
id: dan

en: of
id: dari

en: Sort descending
id: Urutkan turun

en: Sort ascending
id: Urutkan naik

en: Exposed
id: Terekspos

en: Hide empty column
id: Sembunyikan kolom kosong
