Views Natural Sort (7.x-2.8) - en to it translation catalogue (17 entries)

en: None
it: Nessuno

en: Field
it: Campo

en: Views
it: Viste

en: Separator
it: Separatore

en: Sortable
it: Ordinabile

en: Align
it: Allinea

en: or
it: o

en: Default order
it: Ordine predefinito

en: Column
it: Colonna

en: Default sort
it: Ordine predefinito

en: and
it: e

en: of
it: di

en: desc
it: disc

en: Sort descending
it: Ordina in modo discendente

en: Sort ascending
it: Ordina in modo ascendente

en: Exposed
it: Esposto

en: Hide empty column
it: Nascondere colonna vuota
