Views Natural Sort (7.x-2.8) - en to pt translation catalogue (15 entries)

en: None
pt: Nenhum

en: Field
pt: Campo

en: Views
pt: Visualizações

en: Separator
pt: Separador

en: Sortable
pt: Ordenável

en: Align
pt: Alinhar

en: or
pt: ou

en: Default order
pt: Ordem predefinida

en: Column
pt: Coluna

en: Default sort
pt: Ordenação por omissão

en: and
pt: e

en: of
pt: de

en: Sort descending
pt: Ordenar descendente

en: Sort ascending
pt: Ordenar ascendente

en: Hide empty column
pt: Ocultar coluna vazia
