Views Natural Sort (7.x-2.8) - en to uk translation catalogue (22 entries)

en: None
uk: Немає

en: Field
uk: Поле

en: Views
uk: Види

en: Save Settings
uk: Зберегти налаштування

en: Separator
uk: Розділювач

en: Sortable
uk: Доступне для впорядкування

en: Align
uk: Вирівнювання

en: or
uk: або

en: Default order
uk: Базова послідовність

en: Column
uk: Колонка

en: Default sort
uk: Базове впорядкування

en: and
uk: та

en: of
uk: з

en: asc
uk: зрост

en: desc
uk: спад

en: Sort descending
uk: Впорядкування за спаданням

en: Sort ascending
uk: Впорядкування за зростанням

en: Entity Type
uk: Тип сутності

en: Exposed
uk: Розкритий

en: The
uk: тхе

en: Entity id
uk: Id сутності

en: Hide empty column
uk: Приховати порожній стовпчик
